Środa Popielcowa

Gierałcice: msza św. o 8:30
Wąsice: msza św. o 17:00
Brzezinki: msza św. o 17:00

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W czasie Mszy świętych odbywa się obrzęd posypania głów popiołem na znak pragnienia nawrócenia.

W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Do powstrzymania się od mięsa są zobowiązani wszyscy od 14 roku życia aż do końca życia, zaś do ograniczenia ilości (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze) są zobowiązani wszyscy od 18. do 60. roku życia.

Transmisje mszy świętych z Wołczyna w naszej telewizji parafialnej.