Głos Ojca Pio

Bracia Kapucyni wydają czasopismo przybliżające postać jednego z najpopularniejszych świętych.

W naszym kościele na początku nieparzystych miesięcy można nabyć w zakrystii kolejne wydania dwumiesięcznika "Głos Ojca Pio".

„Głos Ojca Pio” jest wydawany przez krakowską prowincję kapucynów, ukazuje się od 2000 roku. Inspiracją do jego powstania była beatyfikacja Ojca Pio. Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość tego jednego z najbardziej popularnych świętych dwudziestego wieku.

Pismo nie traci także z oczu problemów duchowych współczesnego człowieka i zmian zachodzących w Kościele. Stąd każdy numer otwiera temat przewodni, realizowany w atrakcyjnych formach dziennikarskich – wywiadach, ankietach i reportażach.

Dwumiesięcznik publikuje ponadto teksty związane z szeroko rozumianym franciszkanizmem, zagadnieniami życia wewnętrznego, nauczaniem papieskim, liturgią, problematyką biblijną i hagiografią.

W 2011 roku „Głos Ojca Pio” został poszerzony o polskie wydanie oficjalnego czasopisma Grup Modlitwy Ojca Pio „La Casa Sollievo Della Sofferenza”.

„La Casa Sollievo della Sofferenza” ukazuje się w San Giovanni Rotondo od września 1949 roku. Oryginalna edycja włoska jest miesięcznikiem, inne wersje językowe (angielska, francuska, niemiecka i hiszpańska) wydawane są co trzy miesiące. Polskie wydanie ukazuje się co dwa miesiące jako specjalny dział w „Głosie Ojca Pio”.

Na stronach polskiego wydania „La Casa Sollievo della Sofferenza”, obok najważniejszych informacji dotyczących Grup Modlitwy Ojca Pio na świecie i Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo, publikowane są informacje z życia Grup Modlitwy w Polsce oraz materiały przydatne w prowadzeniu comiesięcznych spotkań formacyjnych. Działa rubryka dotycząca nowinek medycznych, przygotowywana w oparciu o prowadzone w Domu Ulgi w Cierpieniu badania naukowe.

„Głos Ojca Pio” posiada e-wydanie, które od 2007 roku rozpowszechniane jest drogą elektroniczną. Czytelnik pobiera je bezpośrednio na dysk swojego komputera. W ten sposób ułatwia ono dostęp do pisma w nieobjętych dystrybucją częściach kraju oraz zagranicą. Dystrybutorem e-wydania „Głosu Ojca Pio” jest kiosk internetowy www.e-gazety.pl.

"Głos Ojca Pio" kupisz również m.in w salonach EMPIK w całym kraju i w dobrych księgarniach religijnych.

Czasopismo można zamówić przez internet w księgarni e-serafin.pl: PRENUMERATA - POJEDYNCZE WYDANIA

Zobacz więcej: www.glosojcapio.pl