Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

17 października 2021

XXIX Niedziela zwykła

1. Jutro (18.10) przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia.

2. W środy od g. 15.00 wystaw. Najświęt. Sakram., Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź.

3. W sobotę 23 października na Placu Targowym w Wołczynie – koło Straży Pożarnej – w godz. 9.00 – 20.00 odbywa się impreza charytatywna „Moto synteza” dla Antosia.  Oprócz zbiórki pieniędzy na leczenie chorego Antosia przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Więcej informacji na plakacie.

4. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Dzieci prowadzą różaniec w poniedziałek, wtorek i środę. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele celebrujemy o g. 17.15

5. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Kartki „wypominkowe” z wyraźnie napisanymi imionami i nazwiskami można składać w zakrystii.

6. W każdą I środę miesiąca odprawiana jest Msza św. zbiorowa za zmarłych. Nie jest to Msza św. wypominkowa, dlatego przypominamy, że intencje na tę Eucharystię przyjmowane są tylko w kancelarii

7. Podczas zbiórki przed kościołem podczas ostatniej niedzieli na Papieski Fundusz Stypendialny zebraliśmy kwotę 3 855, 03 zł. Za wszelkie wsparcie składamy serdecznie podziękowania.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele tydzień misyjny. Jak co roku w tym dniu jest organizowana zbiórka do puszek na Misje.

9. W zakrystii można kupić kalendarze Diecezji Kaliskiej. Ofiara za kalendarz chociaż 8 zł, jest to cegiełka na utrzymanie naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

 

10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: + Regina Krzywoszyja l. 82. Wieczny odpoczynek…

 

 Brzezinki:
· We wtorek: o g. 16.30 różaniec i Msza św. o g. 17.00.
· W niedziele różaniec o g. 11.00, a następnie Msza św.


Wąsice:
· W czwartek Msza św. o g. 17.00, a po niej różaniec.
· W niedziele Mszy św. o g. 10.00, a po niej różaniec.

Możesz wspomóc naszą parafię darowizną

Dziękujemy!

Nasz adres

  • Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Bracia Kapucyni
  • ul. Kościelna 2, 46-250 Wołczyn
  • tel. +48 77 418 85 10
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: BS Wołczyn 70 8876 0009 0018 6267 2000 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…