Dobiegli i dojechali - nietypowa pielgrzymka

06 lipca 2019

W dniu 6 lipca 2019 roku odbyła się parafialna pielgrzymka biegowo-rowerowa do Częstochowy. 

Organizatorem pielgrzymki był MKS Wołczyn w osobie prezesa Zarządu klubu Krzysztofa Tokarskiego, a także sekcje zrzeszone w stowarzyszeniu czyli biegacze, znani jako PKS Jutrzenka pod przewodnictwem Stanisława Libery oraz sekcja rowerzystów, na czele której stoi radny Rady Miejskiej w Wołczynie Jan Bartosiński. Gościnie w biegu wzięła także udział grupa Slow-Jogg Team Wołczyn. 

Zarówno biegacze jak i rowerzyści wyruszyli wcześnie rano spod kościoła Matki Bożej w Wołczynie po otrzymaniu błogosławieństwa udzielonego przez proboszcza, br. Rafała Tańskiego. 

13 osobowa grupa biegaczy swój dystans pokonała w formie sztafety, natomiast 6 osobowa grupa rowerzystów pokonała całą trasę na dwóch kołach z przerwą na zwiedzanie 500-letniego kościoła pw. św. Anny w Oleśnie.

Pod dotarciu do celu wszyscy uczestnicy pielgrzymki wzięli udział we mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, którą koncelebrował br. Tomasz Duszyc. 

To nie koniec pielgrzymek tych grup. W sierpniu planowana jest wyprawa do Kalisza, do sanktuarium św. Józefa, natomiast we wrześniu na Górę Świętej Anny

Tekst i zdjęcia Krzysztof Tokarski

 

Możesz wspomóc naszą parafię darowizną

Dziękujemy!

Nasz adres

  • Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Bracia Kapucyni
  • ul. Kościelna 2, 46-250 Wołczyn
  • tel. +48 77 418 85 10
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: BS Wołczyn 70 8876 0009 0018 6267 2000 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…