Młodzież Franciszkańska Tau

Młodzież Franciszkańska Tau to katolicka wspólnota ludzi młodych, którzy czują się powołani przez Ducha Świętego, aby we wspólnocie doświadczać życia chrześcijańskiego w świetle orędzia św. Franciszka z Asyżu. Przynależy ona do duszpasterstwa Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów.

Młodzież Franciszkańska Tau posiada swój Statut, który wyznacza jej program działania i główne cele formacji w duchu chrześcijańsko-franciszkańsko-kapucyńskim na drodze katechumenatu pochrzcielnego w Kościele Katolickim.

W trakcie 5-letniej formacji młody człowiek dzięki Wspólnocie może odszukać swoje miejsce w Kościele. Rozeznaje swoje powołanie, a następnie kontynuuje franciszkańską drogę nawrócenia tak w świecie jak i w różnych wspólnotach religijnych, ze szczególnym uwrażliwieniem na te, które realizują charyzmat świętych Patronów: św. Franciszka i Klary z Asyżu oraz św. Bernarda z Corleone i św. Małgorzaty z Cortony.

Wspólnota MFTau w naszej parafii spotyka się we wtorki i piątki o godz. 19:00 w sali nr 11.

Nad rozwojem wspólnoty czuwa br. Bartosz Ekert (na zdjęciu poprzedni opiekun, br. Daniel Kowalewski).

Więcej o wspólnotach Młodzieży Franciszkańskiej Tau na stronie: www.mftau.pl

Aktualności z naszego życia znajdziesz też na naszym facebooku