1 grudnia 2019

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka pieniędzy, dla osób potrzebujących, głównie na zakup opału oraz lekarstwa. Zbiórkę do puszek przed kościołem prowadzi Zespół Charytatywny naszej Akcji Katolickiej.

2. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwo o powołania zakonne i kapłańskie w czwartek o g. 17.30, następnie Msza św. w tej intencji. W I piątek do chorych udamy się w godzinach przedpołudniowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź dla dzieci i młodzieży od g. 17.00.

3. Nabożeństwo maryjne pierwszosobotnie po Mszy św. o g. 6.30.

4. W Adwencie zapraszamy na „Adwentowe Msze św. o Brzasku” od poniedziałku do soboty o g. 6.30 oraz „Msze św. Roratnie” od poniedziałku do piątku o g. 18.00. Zapraszamy wszystkich z lampionami.

5. Kandydaci do bierzmowania klas VIII mają swoje spotkanie w środę o g. 19.00 w kościele św. Teresy (biały kościół).

6. Wołczyński Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie mikołajkowe, które odbędzie się 6 XII, w piątek o g. 16.00 w Domu Kultury.

7. Rekolekcje Adwentowe „Zacznij od początku” rozpoczniemy 7 grudnia o g. 18.00, następnie w niedziele na każdej Mszy św. (w czerwonym kościele) i od poniedziałku do środy nauki na Mszach św. o g. 8.00, 16.30 (dodatkowa) i 18.00 (w kościele św. Teresy – białym). Rekolekcje poprowadzi br. Zygmunt Wantuch, kapucyn, były misjonarz z Bułgarii i rekolekcjonista ludowy.

8. W dniu odpustu parafialnego 8 XII, w niedzielę, Msze św. będą odprawiane tylko w kościele Matki Bożej (czerwonym), zapraszamy również na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 na Rynek w Wołczynie, chcemy w ten sposób dać świadectwo naszej wiary
i modlitwy za nasze miasto i parafię.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć długo oczekiwany nasz parafialny nieregularnik „Zaufanie” w cenie chociaż 7 zł. Poza interesującymi artykułami znajdować się tam będzie plan kolędy i modlitwy przy stole wigilijnym.

10. W przyszłą niedzielę, 8 XII, z racji Dnia Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zbiórka do puszek przed kościołem.

11. Nasz współbrat zakończył roznoszenie opłatków wigilijnych po domach. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie go, pozdrowienia i złożone ofiary. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii.

12. Jak co roku przed świętami zbieramy żywność dla naszych parafian będących w potrzebie. Prosimy o przynoszenie żywności do zakrystii lub na Parafię do soboty 21 XII.

13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Grażyna Helena Siudak l. 62.

Brzezinki: We wtorek Msza św. o g. 17.00. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza św. o g. 17.00. Spowiedź od g. 16.30. Rekolekcje Adwentowe w dniach od 13-15 XII 2019 (pt.-ndz.). W piątek i sobotę Msza św. o g. 18.00, w niedzielę o 11.30.

Wąsice: W I czwartek miesiąca Msza św. o g. 17.00. Spowiedź od g. 16.30. Rekolekcje Adwentowe w dniach od 15-17 XII 2019 (ndz.-wt.). W niedzielę Msza św. o g. 10.00, poniedziałek i wtorek o g. 18.00.