Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

26 stycznia 2020

III Niedziela Zwykła - Niedziela Słowa Bożego

1. W minioną niedzielę na prace budowlano-remontowe w naszej parafii zebraliśmy na tacę 7 576, 21 zł i 2 euro. Za wszelkie wsparcie składamy serdecznie Bóg zapłać.

2. W środy od g. 15.00 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo maryjne pierwszosobotnie po Mszy św. o g. 6.30.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom 
w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka pod kościołem do puszek na konieczne leczenie 14 miesięcznego Frania Marcinkowskiego. Za wszelkie ofiary składamy już dzisiaj podziękowania.

7. Rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają Mszę św. 2 lutego, o g. 13.30 w kościele św. Teresy.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Elżbieta Bieńko l. 74, + Barbara Duchnowska l. 99, + Jan Adamski l. 79. Wieczny odpoczynek…

Wąsice: W miesiącu styczniu Msze św. tylko w niedziele o g. 10.00.

Brzezinki: W miesiącu styczniu Msze św. tylko w niedziele o g. 11.30. Sobota, 1 lutego, to I sobota miesiąca: spowiedź o g. 16.30 i Msza św. o g. 17.00.

 

 

Możesz wspomóc naszą parafię darowizną

Dziękujemy!

Nasz adres

  • Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Bracia Kapucyni
  • ul. Kościelna 2, 46-250 Wołczyn
  • tel. +48 77 418 85 10
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: BS Wołczyn 70 8876 0009 0018 6267 2000 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…