Akcja Katolicka

Celem Akcji Katolickiej jest pogłębienie formacji chrześcijańskiej jej członków oraz współpraca świeckich z hierarchią w realizowaniu misji Kościoła. Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich i posiada osobowość prawną kościelną oraz cywilną.

Akcja KatolickaPogłębienie życia religijnego ma przygotować członków Akcji do odważnego i kompetentnego występowania na „areopagach” świata, do przenikania wartościami ewangelicznymi życia społecznego, zajmowania zgodnego z nauczaniem Kościoła stanowiska w sprawach publicznych, zwłaszcza tam, gdzie zagrożona jest wiara i moralność chrześcijańska. Ważnym zadaniem Akcji jest także kształcenie działaczy społecznych, gospodarczych, kulturalnych i politycznych.

Każdy katolik, po ukończeniu 18 lat, może zostać członkiem Akcji Katolickiej po złożeniu deklaracji przystąpienia do stowarzyszenia.

Spotkania:

Msza święta w każdą II środę miesiąca o godz. 18:00. Po mszy spotkanie formacyjne w sali nr 13

Opiekun:

br. Tomasz Regiewicz