Wydrukuj tę stronę

Civitas Christiana

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest ogólnopolską organizacją formacyjno – edukacyjną, przygotowującą katolików świeckich do realizowania misji Kościoła w łączności z Jego Pasterzami. W świetle wartości i zasad katolickiej nauki społecznej współtworzymy ład etyczno – społeczny w naszej Ojczyźnie.

Civitas ChristianaZostało oficjalnie uznane przez władze kościelne jako stowarzyszenie katolickie dekretem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 14 kwietnia 1997r.. Stanowi ono integralną część wspólnoty Kościoła jako organizacja ludzi świeckich, mająca na celu umacnianie i krzewienie formacji katolicko-społecznej w Polsce. Łacińskie słowa "Civitas Christiana" oznaczają „społeczność chrześcijańską”, czyli społeczność zorganizowaną w imię Boże. Dotyczy ona trzech podmiotów życia publicznego: człowieka jako obywatela, wspólnoty ludzkiej czyli społeczeństwa i narodu oraz państwa.


Spotkania:

Msza święta w II poniedziałek miesiąca o godz. 18:00, po mszy spotkanie formacyjne w sali nr 13


Opiekun:

br. Krzysztof Mleczkowski

 

Zobacz więcej: Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Polsce

 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…